KÉTRÉSZES ZENÉS IRODALMI EST

élménybeszámoló     

Kedves Bea és Fagyi!

   Mégegyszer szívből gratulálok az első Netvers Fesztivál sikeréhez. Most egypár szóban szeretném Nektek összefoglalni az április 19-én Calgary-ban megtartott Versünnep főbb mozzanatait, élményeit.

   Kilenc szavaló és három verséneklő állított össze ismét egy két részből álló programot. Az est első felében a magyar versirodalom gyöngyszemeiből hallhatott válogatást a közönség. Színes, változatos, pergő ötven perc volt. Minden egyes szereplő csodálatra méltó odaadással nyújtotta tudása, tehetsége legjavát. Az irodalom és a versek szeretete felemelő légkört varázsolt a terembe. Akik ott voltak, igazán tudják, átérezték ezt a különleges élményt.

   A szünetben jött Szabó Laci fantasztikus gulyáslevese. Lacinak külön köszönet jár azért, hogy egy nappal a rendezvény előtt ért vissza Magyarországról és a hosszú utazás utáni fáradalmakra mit sem figyelve lelkesen „bevetette magát” és maradék erejét az est sikere érdekében.

   A kanalazgatás után következett Versünnepünk második része, a verskoncert. A szereplők figyelmességét, kedvességét példázta az is, hogy az idei Költészet Napjára megjelent Sárhelyi - Savanya - Székely-Nagy Adj jelet! című kötetből válogattak verseket felolvasásra az elhangzó dalok közé.

   A szeszélyes Calgary-i időjárás által meglepetésként ránk zúdított hóvihar ellenére is összejött annyi érdeklődő, hogy emlékezetes, felemelő élményt adott a Versünnep 2008 mind a szereplők, mind a közönség számára.









   Jövőre szeretnénk bővíteni programunkat és Kanada más városaiból is meghívunk versbarátokat, szavalókat. Sajnos más versmegzenésítőkkel még nem akadtam össze az amerikai kontinensen, de ha valaki elolvassa ezt a beszámolót és ismer olyat, aki szívesen jönne közénk, szeretettel várjuk a jelentkezését.


Köszönettel és barátsággal:         
István                           


   Savanya István, Calgary-i Versbarátok Köre, 2008. április 30., Calgary